Banner

BEZPEČNOSŤ

Pri výrobe a realizácii detských ihrísk sa pridržiavame platných bezpečnostných noriem. Bezpečnosť detí je prvoradá, preto sú všetky naše produkty certifikované. Bezpečnostné požiadavky stanovujú európske normy EN 1176 a EN 1177. Všetky preliezky, ktoré sú vo výške 100 cm a viac, musia byť vybavené podkladom, ktorý tlmí náraz. Druh a hrúbka tlmiaceho materiálu je presne stanovená normou EN 1177 a závisí od výšky pádu z hracieho zariadenia.


Drevené preliezačky a hojdačky - čo treba vedieť o dreve?
Drevo je veľmi obľúbené pri výstavbe detských ihrísk najmä vďaka svojej dostupnosti a minimálnemu vplyvu na životné prostredie. Z ekonomických dôvodov sa na výrobu ihrísk a hojdačiek používa najmä mäkké drevo. Na trhu môžete nájsť drevené ihriská a hojdačky z guľatiny alebo hranolov.
Drevo – organický materiál
Každý kus dreva je jedinečný, má rôzne hrče, pukliny a variácie vo sfarbení, ktoré dotvárajú jeho vzhľad a krásu. Drevený masív pracuje – rozpína sa a zmršťuje v závislosti na zmenách teploty, vlhkosti a klimatických podmienok. Keď je sucho a teplo, drevo sa scvrkáva, vo vlhkom prostredí sa rozpína. Keďže v masívnom dreve tieto procesy neprebiehajú na každom mieste rovnomerne, tlaky ku ktorým tu dochádza môžu spôsobovať praskliny, prípadne odštiepenie jeho častí. Praskliny môžu dosiahnuť rôznu hĺbku, šírku aj dĺžku a aj keď sa vyskytujú v každom dreve, spravidla sa častejšie vyskytujú na guľatine ako na drevených hranoloch.
Guľatina: charakteristika a rady pri údržbe
Guľatina sa vyrába z mladých stromov. Guľatinové výrobky, ktoré dodávame, sú dimenzované tak, že praskliny nemôžu ohroziť funkčnosť ich konštrukcie, ale napriek tomu je veľmi dôležité ihriská a hojdačky pravidelne kontrolovať. V prípade, že sa na konštrukcii vyskytne prasklina s ostrými hranami alebo odštiepené zdvihnuté kúsky, voľné časti treba odrezať ostrým nožom a všetky hrany a zdrsnené miesta zaobliť brúsnym papierom, aby bol ich povrch opäť pre deti bezpečný.

POUŽITÉ MATERIÁLY
Drevo

Nosné časti drevených konštrukcií sú vyrobené z mimostredového tlakovo impregnovaného dreva smreku a borovice, ktoré je ofrézované do guľata. Používame drevo impregnované spôsobom „plného nasýtenia dreva“, inak označovaný aj ako podľa BETHELLA alebo podľa BRÉANTA (STN 49 0600-1).


Impregnovanie chráni drevo pred rôznymi plesňami, vlhkosťou a poveternostnými vplyvmi. Mimostredové drevo minimalizuje tvorbu jemných trhlín z vysúšania, čomu sa však nedá celkom zabrániť. Tieto praskliny nie sú dôvodom na reklamáciu, pretože podľa platných predpisov DIN EN nie je týmto obmedzená kvalita ani bezpečnosť.

Preliezky sú dodávané v prírodnej farbe, impregnované mierne do zelena. Za farebné prevedenie (višňová červeň) účtujeme príplatok vo výške 10% z ceny preliezky. Používa sa náter DIXOL V 1600. Tento farebný disperzný akrylátový lazúrovací lak má výbornú priľnavosť k podkladu a odoláva zmenám teploty. Má dlhodobú životnosť, chráni drevo, odpudzuje vodu, reguluje vlhkosť dreva. Je to ekologický šetrný výrobok.


Kov
Všetky kovové časti sú povrchovo upravené. Spojovací materiál je pozinkovaný.

Šmýkalky
Dodávame šmýkačky vyrobené zo sklolaminátu, ktoré sú certifikované. Doporučené maximálne zaťaženie je 120 kg.

Veľkoplošné materiály
Jedným z materiálov je vodevzdorná protišmyková preglejka , z ktorej sa vyrábajú napr. kolotoč, sedadlá na hojdačkách, či steny na lezenie.

Laná a siete
Používame kvalitné PAD laná priemeru 16 mm, z ktorých vyrábame aj sieťové prvky na preliezky.
Od sezóny 2009 sme začali vyrábať aj siete Herkules, odolné aj najtvrdším podmienkam.

MONTÁŽ
Naša firma zabezpečuje kompletnú dodávku a montáž zariadení detských ihrísk a športovísk vrátane dopravných služieb až ku konečnému zákazníkovi. Výška dopravy sa účtuje podľa platných obchodných podmienok. Montáž sa neúčtuje. Kvalifikovaní pracovníci urobia všetky prípravné práce, ktoré sú potrebné k montáži. Zariadenia sa betónujú do zeme. Povrch pod detským ihriskom musí byť taký , aby vyhovoval tlmiacim nárazom na pádovú výšku podľa pokynov výrobcu v súlade s EN 1177.


ZÁRUKY
2 roky na materiál použitý pri výrobe preliezačky
2 roky na montáž
2 roky na šmýkačky
Záruka sa nevzťahuje na vady spôsobené vandalizmom, neodbornou montážou, nesprávnou alebo nedostatočnou údržbou, prirodzeným opotrebením. Podmienkou na uplatňovanie záruk je preukázateľné bezpodmienečné dodržiavanie pokynov výrobcu na montáž a údržbu !

SERVIS
Norma EN 1176 presne stanovuje povinnosti pre majiteľa detského ihriska, t.j. napr. nutnosť a frekvenciu kontroly a údržby hracích zariadení, vedenie záznamov o prevedených kontrolách atď. Pri protokolárnom predaní herného zariadenia od nás obdržíte pokyny pre údržbu a kontrolu. Tieto presne stanovujú frekvenciu a spôsob jednotlivých kontrôl, ktoré uskutočnuje majiteľ alebo prevádzkovateľ ihriska. Naša firma poskytuje záručný a pozáručný servis v podobe každoročných prehliadok. Počas životnosti preliezačky sa môžu vplyvom počasia a poveternostných podmienok tvoriť malé praskliny. Tieto však nemajú vplyv na kvalitu a bezpečnosť produktov. Ohrozenie bezpečnosti môže nastať až pri trhlinách väčších ako 1 cm, kde je možné zachytenie prstov detí v týchto prasklinách. Pri ročných prehliadkach tieto drobné opravy vykonávajú naši pracovníci.

ŽIVOTNÉ PROSTREDIE
Ako firma sa snažíme aspoň malou mierou šetriť životné prostredie tým, že na preliezky montujeme použité pneumatiky. Náterové hmoty sú nezávadné a sú na vodnej báze.


ÚvodÚvod

Kontaktujte nas

Košík  

(prázdny)
Referencie

Hľadať

Nové produkty

No best sellers at this time

Banner


Najpredávanejšie

 • Gumový ukončovací dielGumový obrubník ukončovací diel
  produkt bol presunutý sem, do eshopu...
 • Gumová dlažba Easy, 40 mmGumová dlažba Easy 130cm, 40mm
  produkt bol presunutý sem, do eshopu...
 • Plastikové loptičky 7 cm / 250 ksPlastikové loptičky 7 cm / 250 ks
  tento produkt sme presunuli do nášho...
 • Gumová dlažba s PIN HOLE 160Gumová dlažba PinHole 140cm, 45mm
  produkt bol presunutý sem, do eshopu...
 • Gumová dlažba Hobby 100cm, 30mmGumová dlažba Hobby 100cm, 30mm
  produkt bol presunutý sem, do eshopu...
 • Všetky najpredávanejšie

  PC-CENNIK
  WebShopy - Katalóg internetových obchodov